عبارت مورد جستجو:
  يكشنبه 3 تير 1403
دوسالانه‌ها 

 

دبير دهمين دوسالانه ملي سفال معاصر ايران:اكسپوي آثار سفال براي اولين بار برگزار مي شود.

 

اكسپوي آثار سفال براي اولين بار در دهمين دوسالانه ملي سفال معاصر ايران برگزار مي شود.

به گزارش ستاد خبري دهمين دوسالانه ملي سفال معاصر ايران، بهزاد اژدري ؛ دبير دهمين دوسالانه سفال گفت : فروش آثار سفال در جهت حمايت از هنرمندان و رونق اقتصاد هنرمندان سفالگر اهميت و ضرورت دارد.

اژدري در ادامه گفت: اكسپوي سفال براي اولين بار برگزار مي شود و ممكن است نقاط ضعف و كاستي هايي داشته باشد اما به هر حال ضرورت دارد كه حركت ها و برنامه هايي براي فروش آثار سفال آغاز شود.

دبير دهمين دوسالانه ملي سفال معاصر ايران گفت: آثار سفال هم براي نگهداري و نصب در مراكز و فضاهاي مختلف كاربرد دارد و هم مي تواند از سوي مجموعه داران خريداري شود.

اژدري افزود: تعامل ها و ارتباط هايي با مراكز و نهادها و سفارتخانه هاي مختلف صورت گرفته است تا از آثار اكسپوي سفال گفت: قيمت گذاري آثار در اولين اكسپو به خود هنرمندان واگذار شده است و هر هنرمند قيمت پيشنهادي اثر خود را ارائه كرده است و آثار با همين قيمت ها در اكسپو ارائه مي شود.

اژدري اظهار اميدواري كرد: مراكز و نهادهاي خصوصي و دولتي از اكسپوي سفال خريداري مي كنند و با توجه به تصويب قانون اختصاص يك دهم درصد از بودجه عمراني ساختماني دستگاه ها به خريد آثار اميدواريم از اين بستر نيز آثاري خريداري شود.

اكسپوي آثار دهمين دوسالانه ملي سفال معاصر ايران از 20 تا 30 آبان ماه در موزه هنر امام علي (ع) و فرهنگسراي كومش سمنان برگزار مي شود.

دهمين دوسالانه ملي سفال معاصر ايران با 375 اثر از 205 هنرمند از 22 مهرماه در موزه هنر امام علي (ع) و فرهنگسراي كومش سمنان آغاز شده است.

ستاد خبري دهمين دوسالانه ملي سفال معاصر ايران                                                    برنامه های دهمین دوسالانه ملی سفال معاصر ایران


 نشست تخصصی سمنان/ فرهنگسرای کومش 

 23 مهر، اسماعیل یاردیمچی(نشست تخصصی هنرمندان سفالگر ترکیه،تکنیک ساگار)
 27 مهر، رولند سامر(نشست تخصصی روش پخت lost glaze)


 کارگاه های اموزشی تهران/ موزه هنر امام علی(ع)

 24 و 25 مهر،رولند سامر،9 الی 17،(روش پخت lost glaze)
 26و 27 مهر ،اسماعیل یاردیمچی(تکنیک ساگار 9الی17)
 14 ابان، 9:30 الی 12:30 انسیه موسوی(چگونگی تکنیک های کار با گل رنگی)،ابوالفضل عرب بیگی(بررسی اسیب شناسی و اصلاح گل های مورد استفاده در چرخکاری)
 15 ابان،9:30 الی 12:30 فائزه هاشمی(قابلیت های تکنیک دو غابی در سرامیک هنری معاصر)
 17 ابان،9:30 الی12:30 رسول جلیلی(لعاب کریستالی)
 18 ابان، 9:30 الی 12:30 مجید ضیایی(اهمیت و قابلیت های بدنه های سرامیکی)
 19 ابان،9:30 الی 12:30 دکتر سرپولکی و شعبانعلی قربانی(معرفی ماده گل سلولزی)


 همایش/ موزه هنر امام علی(ع)

 14 ابان، 14 الی 15 کیانوش معتقدی( جایگاه کاشی کاری های نقش برجسته زرین فام در معماری ایران)،15 الی 16 ارمان اولی(بررسسی سفالگری زنانه در سفال بومی استان کردستان)
 15 ابان، 14 الی 16 رضا وحید زاده( بررسی پویایی و تنوع کاشی کاری در اصفهان)
 17 ابان، 14 الی 15 رضا وحید زاده(افرینش دیوار نگاره های سفالی لعابدار در تمدن ایلام و سرزمین های همجوار)،15 الی 16 فرشته غنوی چاکانی(سفالگری معاصر در استان گیلان(صومعه سرا،املش،رودسر))
 18 ابان، 4 الی 15 امید قجریان(خانه سرامیکی)،15 الی 16 شعبانعلی قربانی(مجسمه کوره ها)
 19 ابان،14 الی 16 چگوگی پذیرش اثار دو سالانه،نقاط ضعف و بحث ازاد


 برای اولین بار با حضور دو استاد برجسته سرامیک در دهمین بینال ملی سفال و سرامیک ایران :

دو استاد برجسته سرامیک جهان آقایان Roland Summer از کشور اتریش و Ismail Yardimci از کشور ترکیه ، به دعوت دبیر دوسالانه جهت شرکت آثارشان ، برگزاری ورک شاپ و ایراد سخنرانی در دهمین دوسالانه سفال و سرامیک ملی ایران حضور خواهند یافت.

استاد سامر سخنرانی و آموزش تکنیک Lost Glaze را در برنامه خود دارد و استاد دکتر یاردیمجی نیز به معرفی هنرمندان سرامیست ترکیه و نیز ارائه ورک شاپ با موضوع " تکنیک ساگار "، خواهند پرداخت .

رزومه Roland Summer رزومه Ismail Yardimci